kasyna gry

Gra karciana Poker to gra dla każdego

Poker online to chyba jedna z najbardziej znanych gier hazardowych w historii świata. Historia tej gry jest niezwykle ciekawa. Powszechnie twierdzi się, że na początku była to po prostu niewinna gra, której oddawali się pasażerowie statków parowych, które pływały po rzece Missisipi w USA pod koniec osiemnastego wieku.

Nasza karcianka w tamtym czasie wyglądał następująco: każdy z zawodników otrzymywał po pięć kart, talia liczyła dwadzieścia osiem kart (figury od dziewiątek do asów + jokery wszystkich kolorów).

Poker online to gra, która jest dostępna od kilkunastu lat w Internecie, jednak trzeba pamiętać, że gra ta wywodzi się z drugiego końca naszej planety. Naukowcy i historycy od dawna próbują dowieść, że poker wywodzi się tak naprawdę z Chin, a jego pierwowzorem była gra o korzeniach hinduskich – ganjifa.

Jest wiele teorii na ten temat, jednak większość osób skłania się do stwierdzenia, że była to orientalna gra, którą do USA przywieźli i upowszechnili Brytyjczycy. Jak widać również poker w Internecie jest grą, która w pewnym sensie jest pozostałością po kolonialnym podłożu Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Krupier / 2016-05-19 / Poker
Tagi: , ,


kasyna bonus

kasyno gry bez blokad