kasyna gry

Podstawowe zasady bingo gry losowej

Ogólnie podstawowe zasady gry Bingo gry losowej są niezmiernie łatwe. Warto pamiętać, że Bingo nie jest jak pozostałe gry hazardowe, grą dynamiczną. Bingo to gra czysto rozrywkowa, spokojna i relaksująca.

Każdy z uczestniczących w grze graczy, otrzymuje jednorazową kartę z kombinacją numerów, podanych na poszczególnych kratkach. Na planszy o wymiarach 5×5, gracz zakreśla liczby, które zostały losowo wybrane przez „wywoływacza”. Jeżeli graczowi uda się zakreślić wszystkich 5 liczb występujące po sobie poziomo, pionowo, bądź ukośnie, taki gracz wygrywa, krzycząc Bingo!
W każdej turze, Wywoływacz losuje z pojemnika kulę z przypisanym numerem i czyta ją na głos, po czym odkłada ją na bok, by nie wylosować jej ponownie. W tym czasie gracze, szukają wywołanej liczby na swoich planszach. Gdy gracz posiada wylosowaną liczbę na swojej karcie, zaznacza ją sobie specjalnym flamastrem. Bingo to gra zręcznościowa, gdyż należy bardzo szybko odnaleźć wylosowany numer, zakreślić go, zanim wywoływacz wylosuje kolejną kulę. Losowanie numerów, oraz ogłaszanie ich na głos trwa do momentu, gdy, któryś z graczy nie ułoży wzoru i nie krzyknie „bingo”.
Ustalonych wzorów na planszach bingo jest kilka. Najpopularniejszym wzorem jest „pełna karta” czyli zaznaczenie wszystkich numerów na karcie. Do innych wzorów należą: linia pojedyncza, dwie linie, Centre cross, cztery rogi, L, Y, T, znaczek pocztowy (2×2 w rogu), ruchomy kwadrat (3×3), ruchomy latawiec (3×3 diament), wewnętrzny kwadrat (4×4). Na wszystkich kartach, zarówno kanadyjskich i amerykańskich, linie skreślać można pionowo, poziomo i na ukos. Wewnętrzne oraz ruchome kwadraty i latawce należy wypełniać kompletnie. Latawce oraz ruchome kwadraty można zakreślać w dowolnym miejscu na planszy.
Plansze do gry Bingo to płaskie tektury na których narysowane są 25 kwadraty, ułożone 5×5, czyli pięć kolumn na pięć rzędów. Dual dab i dual action to plansze, które mają 2 liczby w kwadracie. Każdy kwadrat na planszy posiada numer, oprócz kwadratu środkowego. Pusty kwadrat traktowany jest jak „mydło”, czyli już zaznaczone pole. Największą liczbą zapisaną w kwadratach jest liczba 75. Nad 5 kolumnami wydrukowane są duże litery B I N G O. Pod każdą z tych liter przypisane są odpowiednie wielkości liczb.
· B – to kolumna z liczbami od 1 do 15
· I – to kolumna z liczbami od 16 do 30
· N – to kolumna z liczbami od 31 do 45
· G – to kolumna z liczbami od 46 do 60
O – to kolumna z liczbami od 61 do 75
Jak poznałeś już podstawowe zasady gry Bingo gry losowej to możesz sprawdzić się w jednym z naszych kasyn online.

Krupier / 2018-02-19 / Bingo
Tagi: , ,


kasyna bonus

kasyno gry bez blokad