kasyna gry

Zasady gry karcianej Poker Texas Holdem i reguły

poker texas holdem

W Texas Holdem każdy gracz otrzymuje dwie karty własne, które są niewidoczne dla innych graczy. Na stole wykładanych jest pięć kart wspólnych, których użyć może każdy gracz biorący udział w rozdaniu do stworzenia swojego układu kart. W sumie każdy gracz ma do dyspozycji 7 kart (5 wspólnych i 2 własne) spośród których wybiera 5 które dają mu najsilniejszy układ. Gracz może użyć:
· 2 kart własnych i 3 kart ze stołu
· 1 karty własnej i 4 kart ze stołu
· 5 kart ze stołu i żadnej własnej
W Texas Holdem gra przebiega zgodnie z ruchem wskazówek zegara (rozdawanie kart, wnoszenie zakładów). Rozdający zwany jest dealerem albo buttonem (od żetonu znajdującego się przed nim na stole). Przebieg gry jest następujący. Każdy gracz otrzymuje dwie karty własne. Zanim to jednak nastąpi, dwaj gracze znajdujący się na lewo od dealera wnoszą obowiązkowe zakłady, tzw. blindy. Pierwszy small blind, następny big blind. Ich wysokość jest z góry określona. Small blind to przeważnie połowa big blind. Następnie rozpoczyna się pierwsza runda licytacji, zaczynając od gracza znajdującego się na lewo od big blind. Każdy gracz może:
· spasować (fold) – odłożyć karty i nie brać udziału w danym rozdaniu
· sprawdzić (call) – wnieść do puli wysokość big blind
· podbić (raise) – wnieść do puli więcej niź wynosi big blind
· przebić wcześniejsze podbicie (re-raise) – wnieść do puli więcej niż wcześniejsze podbicie
· sprawdzić podbice/przebicie (call) – wnieść do wysokości ostatniego podbicia
Każdy gracz który chce zostać w grze musi sprawdzić, wyrównać (call) najwyższy zakład. Jeśli nikt nie podbił będzie to wysokość big blind. Następnie na stole wykładane są pierwsze 3 spośród 5 kart wspólnych tzw. flop. Następuje kolejna runda licytacji. Tu już nie ma obowiązkowych zakładów w postaci blind. Każdy wnosi zakłady dobrowolnie. Pierwszy decyzję podejmuje pierwszy gracz znajdujący się na lewo od dealera, który pozostał w rozdaniu. Każdy gracz na tym etapie gry może:
· spasować (fold) – odłożyć karty i nie grać dalej
· czekać (check) – gdy gracz podejmuje decyzję jako pierwszy lub nikt przed nim nie wniósł zakładu, może czekać, sam również nie wnosi zakładu i kolejny gracz podejmuje decyzję
· wnieść zakład (bet) – gdy nikt przed nim nie wniósł zakładu może to zrobić samemu
· podbić (raise) – wnieść więcej niż zakład wcześniejszego gracza
· przebić wcześniejsze podbicie (re-raise) – wnieść do puli więcej niż wcześniejsze podbicie
· sprawdzić podbice/przebicie/bet (call) – wnieść do wysokości ostatniego podbicia, zakładu
Każdy gracz który chce zostać w grze musi podobnie jak wcześniej sprawdzić, wyrównać (call) najwyższy zakład. Różnica między pierwszą a drugą rundą licytacji jest taka, że w drugiej nie ma obowiązkowych zakładów w postaci blind. Pierwszy wnoszony zakład określany jest jako bet. Może się zdarzyć tak, że wszyscy gracze czekają (check), wtedy nikt nie dokłada nic do puli i każdy z nich pozostaje w grze.

Następnie na stół zostaje wyłożona czwarta karta wspólna tzw. turn i następuje trzecia runda licytacji która przebiega dokładnie tak samo jak druga.

Po jej zakończeniu na stole wykładana jest ostatnia, piąta karta wspólna tzw. river i następuje ostatnia, czwarta runda licytacji, która przebiega tak samo jak druga i trzecia.

Po jej zakończeniu gracze którzy pozostali w grze odkrywają swoje karty. Jest to tzw. showdown. Gracz który ma najlepszy układ wygrywa pulę. Jeśli dwóch lub więcej graczy ma taki sam, najlepszy układ pula jest równo dzielona między nimi.

W następnym rozdaniu dealerem jest kolejna osoba siedząca po lewej stronie, czyli ta która wnosiła small blind. Blindy też przesuwają się o jedno miejsce w lewo.

Krupier / 2016-02-15 / Poker
Tagi: , , ,


kasyna bonus

kasyno gry bez blokad